זוג נשוי מחזיק ידיים ברכב

תובנות על הסכם ממון

איך הסכם ממון הצילה את הזוגיות של ירון ומיטל?

ירון ודניאל הם שני גברים בני 30 לערך אשר חברים טובים כבר מילדות. הם גדלו יחד כשכנים, למדו יחד באותה הכיתה בבית הספר, שמרו על קשר טוב במהלך השירות הצבאי וכל הזמן דאגו לעבוד על מיזמים משותפים כדי לשמור על קשר חזק. השניים תכננו לאורך השנים שילכו ללמוד תכנות יחד ויקימו חברת הייטק משלהם לאחר השחרור מהצבא וכך עשו. לאחר כ-10 שנים שבהם הצליחו להתפרנס בצורה מכובדת מכמה פרויקטים שעשו הם החלו לפתח תוכנה מבטיחה ולשמור על הפיתוח שלה בסוד עד אשר תוגן בפטנט ותצא לאור. בינתיים השניים התחתנו.

הכניסה של הסכם הממון לחייהם

עד סוף העשור של גיל 20, רגע לפני ההגעה לגיל 30, השקיעו ירון ודניאל בלימודים ובעסק שלהם ולא ממש חשבו על הקמת משפחה. כעת הם החליטו שהגיע הזמן גם לשלב זוגיות והקמת משפחה אולם ירון, שהיה יותר אחראי בין השניים, ידע כי החיים הכלכליים שלו יכולים להשתנות משמעותית לאחר מכירת התוכנה שהם מפתחים ולכן דאג מראש, עם הכניסה לנישואין, לעדכן בכך את מיטל אשתו ושהוא מבקש שהשניים יחתמו על הסכם ממון. כך הוא מבטיח לעצמו שהיא אתו בגלל שהיא אוהבת אותו ולא בגלל הכסף. דניאל לעומת זאת, נישא לשני והיה מאוהב עד מעל הראש שלא חשב אפילו על האפשרות של גירושין. 

ומה אתם חושבים קרה?

לאחר מכירת התוכנה ירון ודניאל הפכו למיליונרים ובזמן שירון תחזק זוגיות נהדרת עם אשתו הטרייה, ללא תלות בכסף, הם חיו טוב ובאושר בעוד שדניאל ואשתו רבו ללא הפסקה, המריבה הגיעה לפסים אישיים והשניים התגרשו לאחר הליך גירושין לא נעים. במהלך הליך הגירושין נאלץ דניאל להיפרד מכסף רב מתוך ההון שצבר, תשפטו אתם אם היה מגיע הכסף הזה לאשתו או לא – אך בפועל זה מה שקרה וכעת דניאל מצטער שלא שמע בקול ירון, חברו הטוב, לערוך הסכם ממון טרם החתונה.

מהו הסכם ממון ומדוע הוא חשוב?

הסכם ממון הוא מעין חוזה, המעגן את כל מה שקשור בנושא הכללי וחלוקת הכסף והרכוש בין בני הזוג במקרה של גירושין או פרידה. את ההסכם ניתן לערוך לפני החתונה, לאחר החתונה או במהלך הליך גירושין. כל זמן שההסכם לא נערך במהלך הליך הגירושין הסיכוי שהוא יעבור בצורה נעימה ומתחשבת הוא הרבה יותר גבוה. כך תוכלו לשים את הנושא הכספי בצד, להיות רגועים ולהתרכז באהבה שלכם ובתחזוקה של הזוגיות שלכם. 

את ההסכם כדאי לערוך מול עורך דין הסכם ממון (עו״ד לענייני משפחה) מקצועי ומנוסה, שתיווך לפחות כמה עשרות הסכמים כאלה בין זוגות וידע להעביר את זה בצורה נעימה ומקצועית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.