ציפוי שיניים בחרסינה לפני ואחרי

תובנות על ציפויי חרסינה לשיניים

אם בעבר אנשים היו מגיעים לרופא השיניים רק כאשר כאבו להם השיניים והיו צריכים טיפול דחוף, הרי שכיום אנשים מגיעים לרופא השיניים גם בשביל סיבות אסתטיות כאלה ואחרות. השיניים אינן נשמרות בצבע הלבן והיפה שלהן כמו בילדות שלנו. הן עשויות לכהות בשל הדברים שאנו אוכלים ושותים, אם אתם שותים אלכוהול או מעשנים זה יכול להזיק אף יותר ומי שאינו שומר על בריאות דנטלית גם כן יכול לסבול מכך. כל אחד היה רוצה חיוך הוליוודי עם שיניים צחורות ומבריקות והיום זה בהחלט אפשרי באמצעות ציפוי חרסינה לשיניים.

מה הכוונה ציפוי חרסינה לשיניים ואיך זה עובד?

ציפוי חרסינה לשיניים הוא טיפול שקיים כבר עשרות שונים. פותח בארה"ב והיום נפוץ מאוד גם כאן בישראל. מדובר בציפויים קטנים בעובי של 0.2 מ"מ בדרך כלל אותם מדביקים על השיניים באמצעות דבקים מיוחדים. שיטת טיפול זו הוכחה מחקרית לא פעם כאמינה, איכותית, יעילה ומספקת תוצאות ועמידות לטווח ארוך.

מתי נרצה לעשות ציפוי שיניים?

בדרך כלל אנשים עושים ציפוי שיניים כאשר הם אינם מרוצים מהחיוך שלהם וממראה הפה שלהם וכבר לא יכולים לחיות עם זה. מלבד העובדה שזה עשוי לפגוע בבריאות, במה אתם אוכלים/לא אוכלים והמשך הטיפול בשיניים ובחלל הפה הרי שמדובר גם בביטחון העצמי שלכם ובאיך אתם נראים כלפי חוץ. מלבד הנושא האסתטי וההרגשה האישית ישנם מצבים של שיניים שבורות, צבע לא אחיד, מרווחים גדולים מדי בין השיניים ואפילו עקמומיות קלה כך שציפוי שיניים וטיפול נכון בחלל הפה יכולים לסייע בכך.

הליך הטיפול

הטיפול אורך כ-3 פגישות בדרך כלל. בפגישה הראשונה הרופא מבצעים בדיקות קליניות שונות, מכיר את המטופל ולומד אודות ציפיותיו והתוצאות הרצויות בעיני המטופל. לאחר מכן בפגישה השנייה המטופל חוזר לצורך הדבקה של ציפוי מעבר (לאחר הסכמתו לתהליך) ולבדיקה חיה כיצד התוצאות עשויות להיראות לאחר מכן. המטופלים ידעו כבר לפני התחלת הטיפול האם יש צורך בהשחזה חלקית של שיניהם לצורך ביצוע הדבקה מדויקת ואסתטית. בפגישה השלישית הרופא יסיר את ציפוי המעבר ולאחר אישור הלקוח ידביק את הציפויים הקבועים שהוזמנו עבור המטופל באופן אישי והוכנו במעבדת שיניים ייחודית. לאחר הליטוש וההדבקה הסופיים הלקוח יוזמן לפגישת ביקורת נוספת לאחר כשבועיים לערך רק כדי לוודא את שביעות רצונו מהציפויים החדשים ושאין תקלות או בעיות כלשהן בציפוי או בעבודה. 

לשיטה יתרונות רבים כמו למשל העובדה שהמטופל יכול לבחור את צבען וצורתן של הציפויים ושל שיניו למעשה. החניכיים מגיבות היטב לטיפול מסוג זה. הציפויים דוחים כתמי צבע מאכל ומשמשים את המטופל לאורך זמן רב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.